Basketbalový turnaj

Úspěšný basketbalový tým BiGy

Úspěšný basketbalový tým BiGy

Dne 18. 10. 2018 se studenti našeho gymnázia zúčastnili basketbalového turnaje. Pod odborným dohledem pana profesora Jakuba Dvorského naši školu a především naši čest reprezentoval Jan Novák a Marek Zicháček (4. ročník), Timon Duda (3. ročník), Alfred Kočí (3. ročník) Vojtěch Gotfryd (septima B), Tomáš Dvořák (septima B), Daniel Bartoš (septima B), Ondřej Broda (septima B), Tomáš Hrubý (2. ročník) a Jakub Holek (kvinta).

Turnaj se odehrával v tělocvičně gymnázia Hladnov. Náš tým (neformálně jsme si říkali „Uzenáři“) se umístil na skvělém 3. místě z šesti družstev. Dokonce, což stojí za zmínku, jsme se umístili na lepším místě než favoriti z Matičního gymnázia, kteří skončili čtvrtí.

„Byly dvě skupiny po třech, kam nás náš trenér vylosoval před turnajem. Myslím si, že jsme měli silnější skupinu, ale i přes to jsme se dokázali probojovat do semifinále, které jsme bohužel nezvládli“, hodnotil po zápase Tomáš Dvořák. „V naší skupině jsme byli s gymnáziem Olgy Havlové a gymnáziem v Zábřehu. Druhou skupinu tvořila gymnázia Matiční, Hladnov a Hrabůvka“.

Z naší skupiny jsme po prohře se Zábřehem a výhrou nad „Havlovkou“ postoupili a bojovali jsme s Hladnovem o postup do finále. V tomto zápase se ukázalo, že soupeř byl lépe připraven, a my jsme nebyli schopni ho přemoci.

Za skvělé 3. místo vděčíme našemu panu profesorovi Dvorskému, který nás fyzicky a psychicky připravil na tento turnaj a chtěli bychom mu tímto poděkovat. Dále by se měl vyzdvihnout skvělý výkon Jakuba Holka, díky kterému jsme měli šanci konkurovat ostatním týmům. Zásluhu za náš výkon měly samozřejmě i uzeniny našeho kapitána Honzy Nováka, díky kterým jsme se dokázali koncentrovat.

Za basketbalový tým, Timon Duda.