Den otevřených dveří na Biskupském gymnáziu v Ostravě

Den otevřených dveří na BiGy

Den otevřených dveří na BiGy

Dne 7.12.2017 proběhl na naší škole den otevřených dveří. Návštěvníci školy se mohli těšit z celé řady připravených aktivit, školního jarmarku nebo se mohli zaposlouchat do zpěvu studentů při zkoušce na adventní koncert.

Návštěvníky celou dobu otevřených dveří provázeli studenti sexty B. Návštěvníci mohli nahlédnout téměř do všech učeben a pozorovat tak probíhající výuku. Den před touto akcí na škole probíhala soutěž o nejkrásněji vánočně vyzdobenou třídu, proto se všem, kteří do tříd přicházeli, naskytl pohled na učebny, které byly vyzdobeny nejrůznějšími světýlky, papírovými vločkami nebo baňkami. Na nejdelším patře školy probíhal jarmark, kde studenti prodávali své výrobky. Přes vánoční věnce, svíčky nebo cukroví se zde objevila i tombola nebo studenty vytvořená kuchařka.

V učebnách chemie a fyziky probíhaly taktéž pokusy. Mnoho z návštěvníků bylo unešených z pokusů paní prof. Kany, s kterou se nám naskytnul pohled na téměř světelnou show s pomocí obyčejných gumových medvídků.

Při procházení školy se naši mladší návštěvníci mohli zastavit u jednoho ze tří stanovišť, kde stačilo splnit daný úkol (tyto úkoly byly typu doplňováni i/y) a při úspěšném splnění úkolu zde pro ně byla přichystána odměna ve formě papírové části sovy, kterou si po splnění všech stanovišť mohli dotvořit v učebně výtvarné výchovy.

Současně probíhající zkouška na adventní koncert taktéž přilákala spoustu hostů. Studenti předvedli naprosto úchvatný výkon, který chválil nejeden návštěvník.

V přízemí byla potom pro hosty přichystaná kavárnička, kde se mohli na chvíli zdržet a vychutnat si kávu nebo čerstvou buchtu.

Den otevřených dveří byl velice příjemnou zkušeností jak pro studenty, tak pro návštěvníky, ze kterých se snad stanou naši budoucí studenti.

Adéla Hašková