Krajský přebor středních škol v šachu 2018

Šachisté BiGy

Šachisté BiGy

Ve středu 17. 1. pořádal Moravskoslezský šachový svaz ve spolupráci s Beskydskou šachovou školou a SVČ Klíč přebor středních škol v šachu. Akce se konala v SVČ Klíč Frýdek-Místek. Ředitelem turnaje byl pan Antonín Surma. Okres Ostrava zde byl zastoupen dvěma školami podle výsledku okresního přeboru.

Z šachového přeboru

Z šachového přeboru

Okresní přebor se konal v prosinci a Biskupské gymnázium v něm reprezentovali tito žáci: Šimon Ptáčník a Ondřej Palovský z oktávy, Jiří Bierski z tercie A a Jan Mach z kvinty. Náhradníkem byl Alexandr Henzl z kvinty. Naše družstvo skončilo na velmi pěkném 2. místě (z celkem 10 týmů) a spolu se SPŠ Ostrava-Vítkovice postoupilo do vyššího kola.

V krajském přeboru získalo medaile jako tradičně Gymnázium Petra Bezruče Frýdek Místek (1. a 3. místo) a také GOA Orlová (2. místo). Náš tým bojoval ve stejném složení jako předtím, pouze náhradníkem, který se také zapojil do hry, byl Daniel Dragon ze septimy. Po dramatickém boji skončilo družstvo BiGy v krajském přeboru se 14 účastníky na pěkném sedmém místě. Podrobný průběh turnaje naleznete na

http://chess-results.com/tnr325719.aspx?lan=5&wi=821&turdet=YES

Mgr. Anna Břečková