LUŠTĚNÍ SUDOKU

Soutěž v sudoku

Soutěž v sudoku

V pátek 19. 10. 2018 se poprvé uskutečnila soutěž v luštění Sudoku. Soutěže se zúčastnilo celkem 48 soutěžících v kategorii nižší a vyšší gymnázium. Tříčlenná družstva luštila sudoku lehké, střední a těžké náročnosti štafetovým způsobem. Lehkou verzi sudoku téměř všichni velmi brzy předložili ke kontrole. Postupně se čas luštění prodlužoval, celá soutěž trvala 80 minut.

V kategorii nižší gymnázium se vítězem stalo družstvo tercie ve složení Viktorie Jurišicová, Kateřina Stuchlá a Kateřina Sýkorová. Druhé místo obsadily opět studentky tercie Markéta Weissmannová, Daniela Pavlíková a Anna Polochová a na 3. místě skončili Anna Ledererová, Michal Kubiczek, Jáchym Štix z primy.

V kategorii vyšší gymnázium se vítězem stalo družstvo ve složení Klára Slatinská ze 7. B, Barbora Uhrová a Adriana Diĺová ze 7. A. Děvčata nás budou reprezentovat v krajském kole této soutěže. Druhé místo vybojovaly Anna Jurišicová ze 7. B, Terezie Jurišicová a Anežka Stuchlá z kvinty. Na 3. místě v soutěži skončily studentky 4. R Dominika Moslerová a Pavla Zelená spolu s Monikou Vitáskovou z 2. R.

Pro vítěze na prvních třech místech byla připravena sladká odměna. Vítězům gratulujeme, postupujícím studentkám budeme držet palce v jejich dalším soutěžním klání a všem soutěžícím děkujeme za účast.

Děkujeme také p. prof. Marii Nowakové za uspořádání celé soutěže a p. prof. Břečkové a Zábojové za pomoc s vyhodnocováním.

Dagmar Máchová