Neboj se, jdi, hlásej evangelium …

P. Dariusz Sputo na BiGy

P. Dariusz Sputo na BiGy

Ve středu 7. června 2018 navštívil naše gymnázium P. Dariusz Sputo, farní vikář ŘKF Hrabůvka, administrátor excurrendo ŘKF Kunčičky a školní kaplan ZŠ Přemysla Pittra v Přívozu, a ve školní kapli sloužil mši svatou.

Ve své promluvě vyprávěl příběh o kováři, který , než předal svou kovárnu synovi, mu dal jednoduchý úkol – vydělat poctivě 100 korun. Syn se snažil svého otce několikrát oklamat, ale nepochodil. Nakonec ke svému úkolu přistoupil zodpovědně a poctivě a dočkal se otcova uznání.

Mše svatá byla sloužena za II. ročník

Mše svatá byla sloužena za II. ročník

Otec Darek se zmínil o své expedici do Himalájí spolu s několika jeho přáteli, vzpomněl na náročné chvíle, které museli překonávat, a s pokorou přiznal, že se z expedice vrátili „jiní“ lidé. Zodpovědnější, vážící si hodnot, které mají – rodina, přátelé, práce …

Otec nám řekl, že Ježíš má pro každého z nás nějaké úkoly – školu, rodinu, manželství, kněžství – a my bychom tyto úkoly měli plnit co nejpoctivěji. „Člověk jako křesťan má plnit tři věci: neboj se (věř), jdi, hlásej evangelium,“ uvedl otec Darek a povzbudil přítomné k odvaze zdolávat před ně stavěné překážky, úkoly, ze kterých mají strach, obavu.

„Přeji Vám kovárnu nebo pořádnou horu, abyste se mohli otestovat,“ řekl v závěru mše otec Dariusz Sputo.

Otče Darku, moc Ti děkuji a přeji hodně sil v Tvé kněžské službě.

Jana Vylobová