Proběhla Zeměpisná olympiáda

V závěru loňského roku se v naší škole uskutečnilo již tradiční školní kolo Zeměpisné olympiády. Tentokrát bylo rozděleno do dvou dnů. V pondělí 18. prosince soutěžili žáci vyššího gymnázia v kategorii D a následující den, 19. prosince, pak vybraní účastníci z nižších ročníků. Ti byli dle pravidel pro konání této akce rozčleněni do kategorií A (prima), B (sekunda) a C (tercie a kvarta). V nejvyšší skupině D byli zastoupeni zejména budoucí maturanti ze zeměpisu, a dále vybraní zástupci ze spektra kvinta až septima, resp. 1. až 3. ročník.

Ve všech kategoriích se soutěžilo testovým způsobem z rozličných oblastí fyzického, hospodářského a regionálního zeměpisu. Nejúspěšnější účastníci z každé kategorie postupují do okresního kola, které proběhne dne 20. února t. r. ve Středisku volného času v Moravské Ostravě. A kdo tedy bude naši školu reprezentovat? V kategorii A to bude Václav Stuchlý z primy, ve skupině B Viktorie Jurišicová ze sekundy, v části C Petr Diĺ z kvarty a nejvyšší kategorii D obhájil loňský vítěz Ondřej Palovský z oktávy. Výhercům blahopřejeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.

Tomáš Řehánek a Robert Bangievský