Duchovní okénko

Putovali jsme k Panně Marii Pomocné u Zlatých Hor

Pouť církevních škol na Maria Hilf

Pouť církevních škol na Maria Hilf

U příležitosti svátku sv. Ludmily, patronky církevních škol, jsme se vydali v pátek 14. 9. 2018 na pouť. Vybrali jsme poutní místo Maria Hilf, které letos slaví 300leté výročí své historie. Byla to první pouť církevních škol, kterou iniciovalo Biskupské gymnázium v Ostravě a pozvalo na ni všechny církevní školy z celé diecéze. Na pozvání reagovala Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České Odry. Read the rest of this entry »

Zahájení nového školního roku s otcem biskupem

Zahájení školního roku na BiGy

Zahájení školního roku na BiGy

V pondělí 3. 9. 2018 začal pro studenty našeho gymnázia nový školní rok. Po úvodním návalu před školou, aby každý získal pro sebe to správné místo v lavici, se všichni studenti sešli ve třídách se svými třídními učiteli, aby se po prázdninách přivítali a řekli si pár organizačních záležitostí. Pak už následoval přesun na mši sv. s otcem biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem do kostela sv. Cyrila a Metoděje v Pustkovci.

Read the rest of this entry »

Schola Bigy rozdává radost svým zpěvem

Diecézní setkání seniorů na biskupství

Diecézní setkání seniorů na biskupství

Dne 29. května se na biskupství konalo diecézní setkání seniorů, v letošním roce s mottem „Mezigenerační vztahy“. Při této příležitosti jsme vystoupili s několika písněmi. Odcházeli jsme s příjemným pocitem v duši z úsměvů babiček a dědečků, kteří si spolu s námi zazpívali a zavzpomínali na své mládí. Read the rest of this entry »

Neboj se, jdi, hlásej evangelium …

P. Dariusz Sputo na BiGy

P. Dariusz Sputo na BiGy

Ve středu 7. června 2018 navštívil naše gymnázium P. Dariusz Sputo, farní vikář ŘKF Hrabůvka, administrátor excurrendo ŘKF Kunčičky a školní kaplan ZŠ Přemysla Pittra v Přívozu, a ve školní kapli sloužil mši svatou.

Ve své promluvě vyprávěl příběh o kováři, který Read the rest of this entry »

Duchovní obnova sexty B

Sexta B na duchovní obnově

Sexta B na duchovní obnově

Dne 2. 5. jsme se s třídou sextou B vypravili na duchovní obnovu. Jako doprovod se s námi vydali otec Tomáš Čirž a naše paní profesorka Marcela Chrástecká. Naše ubytování se nacházelo v městečku Zátor, kam jsme přijeli vlakem. Zdejší kněz Radim Zielonka nás zavedl na faru, kde jsme měli strávit následující dvě noci. Večer nám náš otec rozdal papír s tématy, nad kterými jsme se měli zamyslet. Proto jsme strávili přibližně hodinu sami, abychom si uvědomili, co pro nás tato témata znamenají. Po večeři jsme pronesli krátkou modlitbu a do postele jsme ulehli velmi brzy, vzhledem k brzkému budíčku. Další den jsme se všichni úplně rozespalí rychle nasnídali a „utíkali“ jsme na autobus, kterým jsme se po pár přestupech dostali až do Karlovy Studánky. Read the rest of this entry »