Exkurze

Vídeň 2017

Před domem F. Hundertwassera

Před domem F. Hundertwassera

Již krátce po páté hodině ráno se 68 studentů a 5 pedagogů vydalo na cestu do Vídně. V čase adventu je toto město proslulé adventní výzdobou a jedinečnou atmosférou.

Hned první zastávkou byla prohlídka díla architekta a umělce Friedensreicha Hundertwassera. Read the rest of this entry »

Genetické centrum

V genetickém centru

V genetickém centru

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se studenti oktávy a IV. ročníku, kteří mají seminář z biologie, zúčastnili exkurze do genetického centra v Ostravě – Vítkovicích, kde mohli vidět uplatnění teoretických znalostí z hodin v praxi.

Během návštěvy genetického centra jsme měli možnost navštívit tři budovy. První oddělení bylo zaměřeno na oblast molekulární genetiky. Byli jsme dopodrobna seznámeni s metodami oddělení molekul DNA z genetického materiálu a jejich dalšího zpracování pomocí metody PCR. Díky této metodě jde mnohonásobně namnožit daný úsek DNA, který je poté objektem zkoumání gelovou elektroforézou. Read the rest of this entry »

Zájezd do Španělska

Valencie - město umění a věd

Valencie – město umění a věd

Ve dnech 7.10. – 15. 10. se 26 studentů naší školy doprovázených profesorkami Konštackou a Ságlovou zúčastnilo poznávacího zájezdu do Španělska.

Vyjížděli jsme v sobotu ráno v osm hodin a v neděli odpoledne jsme dorazili do Oropesa del Mar na Costa del Azahar.  Příjemné letní počasí nám kromě návštěvy historické i moderní Valencie umožnilo i krátký odpočinek na pláži. Read the rest of this entry »

Exkurze oktávy v Praze

Oktáva v Praze

Oktáva v Praze

Také letos se třída oktáva vydala na exkurzi do Prahy v termínu od 9. do 13. října. Jednalo se o poznávací dějepisnou a kulturní exkurzi, během níž byli studenti seznámeni s těmi nejznámějšími památkami města Prahy. Na exkurzi nás doprovázeli paní profesorka Dagmar Šubertová a pan profesor Jan Ligocký. Read the rest of this entry »

Kvarta v Přívoze

Kvarta v Přívoze na dějepisné exkurzi

Kvarta v Přívoze na dějepisné exkurzi

V dějepise jsme se učili o přeměnách měst na přelomu 19. a 20. století. Abychom si vše lépe zapamatovali, vydali jsme se na dějepisnou exkurzi do Přívozu. Ve čtvrtek 5.  října 2017 jsme v osm hodin dojeli na náměstí Svatopluka Čecha. S našimi dějepisáři Mgr. Stuchlým a Mgr. Ligockým, vedeni průvodcem z informačního centra, jsme se začali seznamovat se s historií Přívozu. Read the rest of this entry »