Exkurze

Po stopách totality

Svatá hora

Svatá hora

V minulém týdnu se 39 studentů a studentek Bigy zúčastnilo vzdělávací exkurze s podporou nadace Renovabis nazvané Po stopách totality. Ve čtvrtek 10. 5. 2018 jsme vyrazili po čtvrté hodině ranní pronajatým autobusem na první ze tří míst, která jsou svědky smutné historie a zároveň památníky obětem dvou ideologií – nacismu a komunismu. Víme, že nejedeme na veselá místa, a proto začínáme naši pouť na Svaté hoře u Příbrami. Procházka poutním místem, společná modlitba a fotografie a vyrážíme do tábora nucených prací Vojna. Read the rest of this entry »

Heppenheim

DSC02611Ve dnech 25. – 30. 4. 2018 se 6 studentů naší školy zúčastnilo za doprovodu paní profesorky Viery Ságlové a bývalého spirituála naší školy, otce Vojtěcha Janšty konference v Německém městečku Heppenheim. Na naší cestě jsme se zastavili ve Würzburgu, kde jsme se setkali s rodinami, u kterých jsme minulý rok bydleli. Read the rest of this entry »

Doteky totality Příbram, Terezín, Lidice

– dvoudenní exkurze pro studenty Biskupského gymnázia v Ostravě

Biskupské gymnázium v Ostravě pořádá s podporou nadace Renovabis dvoudenní historickou exkurzi po místech spojených s totalitními režimy. Exkurze se uskuteční 10. a 11. 5. a bude mít následující program.  Read the rest of this entry »

Vídeň 2017

Před domem F. Hundertwassera

Před domem F. Hundertwassera

Již krátce po páté hodině ráno se 68 studentů a 5 pedagogů vydalo na cestu do Vídně. V čase adventu je toto město proslulé adventní výzdobou a jedinečnou atmosférou.

Hned první zastávkou byla prohlídka díla architekta a umělce Friedensreicha Hundertwassera. Read the rest of this entry »

Genetické centrum

V genetickém centru

V genetickém centru

Ve čtvrtek 16. 11. 2017 se studenti oktávy a IV. ročníku, kteří mají seminář z biologie, zúčastnili exkurze do genetického centra v Ostravě – Vítkovicích, kde mohli vidět uplatnění teoretických znalostí z hodin v praxi.

Během návštěvy genetického centra jsme měli možnost navštívit tři budovy. První oddělení bylo zaměřeno na oblast molekulární genetiky. Byli jsme dopodrobna seznámeni s metodami oddělení molekul DNA z genetického materiálu a jejich dalšího zpracování pomocí metody PCR. Díky této metodě jde mnohonásobně namnožit daný úsek DNA, který je poté objektem zkoumání gelovou elektroforézou. Read the rest of this entry »