Různé

Naši studenti opět v Anglii

Studenti BiGy v Anglii

Studenti BiGy v Anglii

Ve dnech 12 – 18. 9. 2018 se vypravila skupina 48 statečných studentů a 3 pedagogů Bigy na zájezd do Anglie. Nejprve jsme museli překonat vzdálenost více než 1500 km v autobuse, což se nám zprvu zdálo nepřekonatelné, ale díky našemu již léty prověřenému průvodci a profesionálním řidičům cesta rychle uběhla. Read the rest of this entry »

CHRÁNIT STVOŘENÍ – TÉMA, KTERÉ ZAUJALO

Biskupské gymnázium v Ostravě získalo 2. místo ve výtvarné soutěži v Mnichově. Sociální dílo Ackermann-Gemeinde jako pořadatel oslovuje každoročně v České a Slovenské republice církevní školy.

 Letošní výzva vycházela z myšlenek encykliky paneže Františka Laudato si.

Read the rest of this entry »

Nabídka korfbalových tréningů

Korfbalové tréninky ve školním roce 2018/2019

Korfbalové tréninky ve školním roce 2018/2019

Již třetím rokem úspěšně spolupracujeme s trenéry českého korfbalového svazu a letos jsme se s nimi dohodli na pravidelných tréninzích také na našem Biskupském gymnáziu v Ostravě. Na naší škole jsou tréningy každé pondělí v době od 15:30 do 16:30 hod. Ostatní dny jsou tréningy na jiných školách v Ostravě.

Přidejte se, korfbal je super :)

Pavel Stuchlý

učitel TV

Putovali jsme k Panně Marii Pomocné u Zlatých Hor

Pouť církevních škol na Maria Hilf

Pouť církevních škol na Maria Hilf

U příležitosti svátku sv. Ludmily, patronky církevních škol, jsme se vydali v pátek 14. 9. 2018 na pouť. Vybrali jsme poutní místo Maria Hilf, které letos slaví 300leté výročí své historie. Byla to první pouť církevních škol, kterou iniciovalo Biskupské gymnázium v Ostravě a pozvalo na ni všechny církevní školy z celé diecéze. Na pozvání reagovala Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České Odry. Read the rest of this entry »

Korfbal na Biskupském gymnáziu v Ostravě jde do dalšího roku

Korfbalové družstvo v Budapešti

Korfbalové družstvo v Budapešti

Již třetím rokem se na Biskupském gymnáziu v Ostravě věnujeme holandskému sportu korfbal. V letošní sezoně 2018/2019 hrajeme Korfbalovou ligu mladších žáků U13, Korfbalovou ligu starších žáků U16 a Korfbalovou ligu dorostu U19 .Od počátku nás podporují trenéři Českého korfbalového svazu z ostravského Korfbal Klubu TJ Sokol Koblov s projektovým manažerem školního korfbalu Petrem Kronesem a místopředsedou Českého korfbalového svazu Ing. Lukášem Filipem. Read the rest of this entry »