Ocenění

Týden španělské kultury

Týden španělské kultury

Týden španělské kultury

V týdnu od 13. do 16. listopadu se na Gymnáziu Olgy Havlové konal již 5. ročník Týdne španělské kultury nazvaný Semana Ostraña. Již tradičně byl zahájen v pondělí recitační soutěží, na které nás reprezentovaly 4 studentky, vítězky školního kola. Read the rest of this entry »

Výtvarná soutěž Tajemný svět barev

Oceněné studentky

Oceněné studentky

Studenti tercie A a tercie B a chlapci ze sekundy se zapojili do výtvarné soutěže Tajemný svět barev, kterou pro děti od 4 do 18 let pořádá Středisko volného času v Moravské Ostravě. Pro letošní rok bylo zvoleno téma Pod pirátskou vlajkou.

Do soutěže jsme zaslali práce P. Lorence ze sekundy, Š. Chrásteckého, S. Hrnčárkové a A.  Mikulové z tercie A a Š. Bátrly , D. Oweis , J. Pohořálkové a K. Lyčkové z tercie B.

Porotou byly v  5. kalegorii (7. − 9. třída) vybrány jako vítězné práce dílka našich dvou studentek − Soni Hrnčárkové a Diany Oweis, které se také v pátek 3. 11. zúčastnily slavnostního vyhodnocení soutěže. Read the rest of this entry »

Jak dopadlo 12. školní kolo recitační soutěže?

Dne 24. 10. 2017 proběhl  12. ročník školní kolo recitační soutěže s těmito výsledky: Read the rest of this entry »

Recitamos en español

Vítězky nižšího gymnázia

Vítězky nižšího gymnázia

Ve středu 1. 11. se uskutečnil 2. ročník školního kola recitační soutěže ve španělském jazyce. Úvod soutěže nám zpestřily studentky 1. ročníku španělskou písní „Vengo adorarte“. Poté dvacet studentů, zástupců všech španělských skupin, předneslo vybraný text ve španělském jazyce. Read the rest of this entry »

Výsledky Přírodovědného klokana

Vítězové školního kola soutěže Přírodovědný klokan

Vítězové školního kola soutěže Přírodovědný klokan

Ve středu 11. 10. 2017 proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan, kterou pořádají Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Tato soutěž, jíž se tradičně účastníme, probíhá v kategoriích Kadet a Junior.

V kategorii Kadet soutěžili studenti kvarty doplnění o zájemce z tercie A a B. Vynikajícího úspěchu dosáhl Vojtěch Poloch, vítěz školního kola, Read the rest of this entry »