Ocenění

Děčín – celorepublikové kolo recitační soutěže pod názvem Čtvrtlístek

Recitační soutěž Čtvrtlístek - finálové kolo v Děčíně

Recitační soutěž Čtvrtlístek – finálové kolo v Děčíně

Dne 24. 4. 2018 jsme se účastnili celorepublikového finále recitační soutěže v rámci memoriálu Rostislava Čtvrtlíka pod názvem Čtvrtlístek. K dvaceti pěti finalistům z celé republiky patřil i náš recitátor z kvinty Saša Henzl.

Odbornou porotou byl velmi chválen a vysoce hodnocen. I když se neprobojoval mezi 3 nejlepší účastníky, jsem přesvědčena, že kdyby se rozdávala „bramborová medaile“, určitě by ji obdržel náš talentovaný Saša.

A tak jsme zanechali nesmazatelnou stopu naší školy i v Děčíně.

Mgr. Hana Kukučková

Stalo se ve 20. století

… je název celostátní literární soutěže pro žáky základních a středních škol, kterou vyhlásil Svět knihy v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou. Zadání znělo: popište, co vás nejvíc zaujalo a proč z české či světové historie 20. století. Může to být také například vynález, osobnost, zkrátka co ovlivnilo i naši současnost.

Ze dvou tříd, I. ročníku a sexty B, odešlo do celostátní soutěže celkem devět příspěvků, z nichž dva se dostaly do elitní desítky nejlepších prací studentů středních škol z celé republiky. Konečné vyhlášení výsledků, tzn. 1. – 10. místa, se uskuteční na veletrhu Svět knihy Praha 2018 v pátek 11. května.

Finalistkám Kláře Slatinské z 6.B a  Michalele Jarolímové z I. ročníku přejeme šťastnou cestu do Prahy!

Za kabinet ČJL Mgr. Marcela Tylečková
Plakát

Důstojná reprezentace školy v krajském kole recitační soutěže

Krajské kolo recitační soutěže Dětská scéna 2018

Krajské kolo recitační soutěže Dětská scéna 2018

V pátek 13. 4. 2018 proběhlo krajské kolo recitační soutěže pod názvem Dětská scéna 2018. Do tohoto kola postoupila i naše Magdalena Machová z primy. I když Magda nepostoupila do celorepublikového finále, přesto velmi hezky reprezentovala naši školu.

Magdo, veliké díky…

Mgr. Hana Kukučková

Když se daří, tak se daří… aneb nevídaný úspěch v recitačních soutěžích

Sourozenci Henzlovi

Sourozenci Henzlovi

V pátek 23. 3. jsme bodovali v okresním kole recitační soutěže pod názvem Dětská scéna. Soutěže se účastnila Magdalena Machová (z primy) a Anna Kulatá (ze sekundy). Magdě se podařilo probojovat až na nejvyšší stupínek a z prvního místa postupuje dále do krajského kola, které se uskuteční 13. 4. 2018 v Ostravě.

Ovšem další úspěch je skutečně nevídaný! V pondělí 26. 3. 2018 se uskutečnila recitační soutěž pro střední školy pod názvem Memoriál Rosti Čtvrtlíka. Této soutěže se účastnili sourozenci Henzlovi z kvinty – Michaela a Alexandr. Sašovi se podařilo druhým místem v soutěži postoupit do celorepublikového finále, které se uskuteční dne 24. 4. 2018 v Děčíně.

Všem našim recitátorům moc děkujeme za skvělou reprezentaci školy, vítězům blahopřejeme a budeme na ně myslet v dalších soutěžích.

Mgr. Hana Kukučková

Máme zlato a stříbro!!!

Dne 23. 2. 2018 se konalo městské kolo recitační soutěže s názvem Dětská scéna 2018. Ve velmi silné konkurenci se naše dvě studentky probojovaly na první dvě postupová místa do okresního kola – jsou to Anna Kulatá ze sekundy (2. místo) a Magdaléna Máchová z primy (vítěz kategorie). Holky, děkujeme a držíme palečky do dalšího kola…

Mgr. Hana Kukučková