Školní akce

SPECIÁLNÍ TÝDEN

IMG_2031

Den učitelů na BiGy

Den učitelů na BiGy

Den učitelů na BiGy

V pátek 23. 3. 2018 se na naší škole, jako již každoročně, konal Den učitelů. Současní studenti i absolventi školy si pro žáky připravili celkem 14 přednášek s tématy z různých odvětví a každý student si mohl vybrat čtyři přednášky. Read the rest of this entry »

Malá maturita

V úterý 20. 3. 2018 proběhla malá maturita pro letošní třídu kvartu. Malá maturita je přístupná veřejnosti a všichni, kdo jste se na nás přišli podívat, jste mohli zhlédnout 28 malomaturitních témat v oblasti přírodních i humanitních disciplín. Naše třída se po dobu tří měsíců na tuto událost připravovala svědomitě a poctivě a s velkou pomocí a trpělivostí našich profesorů. Poté jsme se mohli pyšnit našimi skvělými výsledky. Malá maturita se odehrávala ve třídě septimě a trvala celé dopoledne. Malomaturitní komisi tvořila paní ředitelka, naše třídní paní profesorka a příslušný zkoušející učitel. Osobně si myslím, že se nám tento den dosti povedl a my jsme byli s našimi malými maturitami velmi spokojeni.

Za studenty kvarty dne 22. 3. 2018, předseda třídy Matěj Spurný

Doteky totality Příbram, Terezín, Lidice

– dvoudenní exkurze pro studenty Biskupského gymnázia v Ostravě

Biskupské gymnázium v Ostravě pořádá s podporou nadace Renovabis dvoudenní historickou exkurzi po místech spojených s totalitními režimy. Exkurze se uskuteční 10. a 11. 5. a bude mít následující program.  Read the rest of this entry »

Školní akademie 2018

V úterý 27. 2. 2018 se v sále SŠ Zdeňka Matějíčka uskutečnila tradiční, ale přesto pokaždé originální školní akademie. Pod vedením současné septimy, p. profesorky Konštacké a p. profesorky Sladké jsme se tak opět dočkali vydařeného ročníku, tentokrát provázaného Show Jarmila Kohouta se zajímavými hosty. Read the rest of this entry »