Sportovní zprávy

Chlapci z českých a slovenských církevních škol porovnali své dovednosti ve florbale

Vítězný Hradec

Vítězný Hradec

Ostravské Biskupské gymnázium hostilo ve středu 18. dubna devět chlapeckých týmů z Čech, Moravy i Slezska na tradičním Přeboru církevních středních škol ČR ve florbalu chlapců. Nad turnajem převzal záštitu ostravskoopavský biskup František Václav Lobkowicz a náměstek primátora statutárního města Ostrava Ing. Vladimír Cigánek. Trofeje a ceny pro nejlepší týmy a hráče věnovala firma Shop For Florbal, město Ostrava a Moravskoslezský kraj.

Read the rest of this entry »

Juniorský maraton – Běžíme pro Evropu 2018

Maratonci

Maratonci

… je největší běžeckou akcí pro střední školy v České republice. Běží se formou štafety desetičlenných družstev složených ze středoškolských žáků, kteří společně zdolávají trať klasického maratonu, tedy 42,195 km. Akci provází mediální kampaň, jejímž cílem je podporovat kladný vztah mládeže ke sportu, zdravý životní styl a týmového ducha. Projekt má tři části: školní kola, semifinálová kola – ve všech krajských městech ČR a finále – v rámci Volkswagen Maratonu Praha.

Read the rest of this entry »

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE STOLNÍM FOTBALU V PRAZE

Vítězná dvojice našich studentů "na bedně"

Vítězná dvojice našich studentů „na bedně“

Dne 23. 3. 2018 se náš „školní kalčový reprezentační tým“ zúčastnil Mistrovství České republiky ve stolním fotbalu v Praze. Naši školureprezentovaly dvě dvojice hráčů, první byla tvořena Šimonem Ptáčníkem a Ondřejem Palovským, druhá pak Petrem Vavrečkou a Jiřím Zdráhalem. Read the rest of this entry »

Kvinta BiGy na lyžáku v Jeseníkách

Kvinta na lyžáku

Kvinta na lyžáku

Nejmrazivější týden v tomto roce – od 26. února do 2. března – prožili kvintáni Biskupského gymnázia v Ostravě hluboko v Jeseníkách na chatě Relaxa ve Staré Vsi u Rýmařova. Abychom zvládli výcvik v lyžování i v tomto mrazivém počasí, střídali jsme pobyt na sjezdovce s odpočinkem v teple restaurace pod svahem.

Read the rest of this entry »

Lyžařský kurz na Vaňkově kopci

Lyžařský kurz nižšího gymnázia BiGy

Lyžařský kurz nižšího gymnázia BiGy

Třicet pět studentů z primy až kvarty ostravského Biskupského gymnázia se v týdnu od 5. do 9. února 2018 denně účastnilo výjezdního lyžařského kurzu na Vaňkově kopci. Největší zastoupení měli studenti sekundy, hlavně pro ně byl totiž kurz určený. Každé ráno se odjíždělo autobusem od školy a po třech hodinách výcviku na Vaňkově kopci se lyžaři do školy vraceli na oběd.

Read the rest of this entry »