Sekunda BiGy postavila nejlepší korfbalový tým v Moravskoslezském kraji

Korfbalisté BiGy

Ve čtvrtek 7. června proběhlo 2. mistrovství Moravskoslezského kraje v beach korfbale. Na BiGy se tomuto sportu věnujeme již 2 roky a zatímco loni jsme se na turnajích jen rozkoukávali, letos již naše týmy byly ostatním školám, které tomuto holandskému sportu věnují déle, rovnocennými soupeři. Na turnaj jsme postavili v kategorii U16 tým kvarty, který vybojoval krásné 3. místo, a tým tercií, který se umístil pátý. Vendula Balušková z týmu tercií byla také nejlepší střelkyně této kategorie. Do kategorie U13 jsme nasadili družstvo primy, které skončilo čtvrté, a družstvo sekundy, které nám udělalo největší radost, neboť tuto kategorii vyhrálo a zároveň mělo mezi sebou i nejlepší střelkyni Barboru Svobodovou. Dalšími reprezentanty ze sekundy byli Kateřina Sýkorová, Daniela Pavlíková, Daniel Curylo, Adam Pražák a Jan Teichman. Vnímám, že úspěch našich korfbalistů také pramení mimo jiné z toho, že řada studentů ostravského BiGy se stala členy ostravského korfbalového klubu hrajícímu pod Sokolem Koblov, že dochází na tréninky a že se začala účastnit celostátních turnajů, které proběhly v Brně nebo Náchodě.

Děcka, díky za vzornou reprezentaci Biskupského gymnázia a mějte parádní dny!