Tým futsalistů Biskupského gymnázia v Ostravě postoupil do 2. kola Středoškolské futsalové ligy

Biskupské gymnázium v Ostravě se ujalo pořadatelství 1. kola Středoškolské futsalové ligy.

Turnaj se odehrál 13. listopadu 2017 ve sportcentru Dubina a utkaly se v něm týmy Biskupského gymnázia v Ostravě, 1st International school of Ostrava (ISO) a Střední školy technické a zemědělské Nový Jičín. Novojičínští chlapci s velkou lehkostí odehráli utkání s oběma soupeři a nenechali nikoho na pochybách, kdo do dalších bojů postoupí z prvního místa. Tým BiGy porazili 9:2 a tým ISO dokonce 14:0. O druhém postupujícím proto rozhodlo vzájemné utkání dvou poražených týmů. Utkání o druhé místo v tabulce se odehrálo v režii týmu naší školy. Přestože poločasové skóre 5:2 dávalo reprezentantům ISO jistou naději na zvrat, druhý poločas se vyvíjel jednoznačně ve prospěch kluků z BiGy, kteří zvítězili s přehledem 9:3.

Nejlepším střelcem turnaje byl jičínský kanonýr Tomáš Bátrla se sedmi brankami. Za BiGy celkem skórovalo  osm různých střelců,  z nichž Šimon Ptáčník, Petr Vavrečka  a Jan Novák dali po dvou brankách. Ostatní branky vstřelili Timon Duda, Jan Vavera, Matěj Münster, Ondřej Kozelský  a  Jan Kocur. Branku střežil Martin Tyl a tým se mohl spolehnout také na Jana Holáně, Tadeáše Curyla a Ondřeje Palovského.

Do dalších bojů přejeme našim borcům zdar a sílu!