Vítkovskem na kolech aneb cykloturistický kurz ostravského BiGy

Cyklokurz BiGy

Cyklokurz BiGy

Ve dnech 11. 6. – 15. 6. proběhl cykloturistický kurz v oblasti Zálužného u Vítkova, kterého se zúčastnili studenti tříd sexty A, B a II. ročníku. Každá třída měla na starost zhruba dvouhodinový program na jeden večer. Hráli jsme různé hry a velmi dobře jsme se bavili. Pedagogický doprovod této akce byl tvořen panem profesorem Romanem Burdou, Jakubem Dvorským, Pavlem Stuchlým a paní profesorkou Marií Pešatovou. Každý z profesorů měl na starost jednu ze čtyř skupin, do kterých jsme se libovolně zapsali.

V pondělí ráno v 9 hodin jsme se sešli na parkovišti před VŠB-TU, Ostrava-Poruba a po naložení zavazadel do auta jsme po skupinách vyrazili na kolech na cestu dlouhou asi 50 km. Našim cílem bylo Rekreační středisko Radost. Po příjezdu jsme se postupně ubytovávali. Kluci spolu s profesory spali v chatkách a holky s paní profesorkou v budově, naproti které stála jídelna.

V úterý jsme měli na programu různé vyjížďky v okolí v jednotlivých skupinách. Společná aktivita v tomto dni pro všechny čtyři skupiny byl výcvik na lodičkách na řece Moravici v Podhradí.

Ve středu jsme si dali pauzu od kol a podnikli jsme menší výlet do Jánských koupelí. Odpoledne jsme pak absolvovali ve dvojičkách (trojičkách) orientační běh. Holky měly trasu dlouhou 2,4 km a kluci 2,7 km. Z holek se na 1. místě s časem 35:01 umístila Bára Vaškovská a Julie Zelená ze sexty B. Z kluků s časem 22:09 obsadili 1. místo Luděk Škola a Ondřej Broda ze sexty B a Tadeáš Curylo ze sexty A. Večer jsme měli mši svatou s otcem Tomášem Čiržem a poté jsme opékali špekáčky.

Ve čtvrtek jsme měli na programu opět vyjížďky v okolí a tentokrát naší společnou aktivitou byl výcvik na horolezecké stěně u Kružberku.

V pátek jsme se po snídani plní zážitků a vzpomínek vydali na cestu domů.

Za sextu A

Klára Diehelová