Zájezd do Španělska

Valencie - město umění a věd

Valencie – město umění a věd

Ve dnech 7.10. – 15. 10. se 26 studentů naší školy doprovázených profesorkami Konštackou a Ságlovou zúčastnilo poznávacího zájezdu do Španělska.

Vyjížděli jsme v sobotu ráno v osm hodin a v neděli odpoledne jsme dorazili do Oropesa del Mar na Costa del Azahar.  Příjemné letní počasí nám kromě návštěvy historické i moderní Valencie umožnilo i krátký odpočinek na pláži.

Býčí aréna v Oropese

Býčí aréna v Oropese

Historická městečka Morella a Peñíscola nám stejně jako i Valencii velice dobře přiblížil náš průvodce Vlastimil Babický. Dozvěděli jsme se hodně z historie i současnosti, zúčastnili jsme se i večerních oslav a ohňostrojů v Oropese ke dni státnosti Día de la Hispanidad. Při této příležitosti probíhalo i vypouštění býků do ulic a následně i zábava s býky v místní aréně. Všichni jsme se zájmem přihlíželi a nevadilo nám, že to není slavné Encierro v Pamploně. Také jsme měli možnost navštívit výrobnu turrónů, tradičního španělského vánočního cukroví. Na konci návštěvy nás čekala malá ochutnávka.

Výrobna turrónů

Výrobna turrónů

Cestou zpět jsme strávili devět hodin v Barceloně, prošli jsme od slavné Sagrada Familia až do centra města. Po slavné promenádě Rambla jsme se dostali až do gotické čtvrti a někteří zavítali i na mši do katedrály Sv. Eulálie, která je patronkou Barcelony.  Opět krásné počasí a pohoda, které nás provázely celou dobu.  Na Katalánském náměsti jsme potkali skupinu lidí v bílých košilích, kteří seděli na zemi, nebo stáli. Byla to meditace za mír a za jednotu Španělska.

Domů jsme přijeli unavení a plni zážitků v neděli před půlnoci.

Ing. Viera Ságlová